Czas decyzji: wyniki rekrutacji do krakowskich szkół ponadpodstawowych

Nie pozostaje już żadne pole do spekulacji, wszystkie niejasności zostały rozwiane. W środowy poranek, dokładnie o godzinie 10, 19 lipca, w Krakowie ogłoszono listy kandydatów, którzy uzyskali kwalifikacje do szkół ponadpodstawowych. Znalazły się na nich zarówno nazwiska osób, które z powodzeniem zakwalifikowały się do wymarzonej placówki, jak i tych, którym nie udało się zdobyć upragnionego miejsca.

Tym, którzy z radością odkryli swoje nazwisko na liście zakwalifikowanych, otwiera się perspektywa rozpoczęcia nauki już we wrześniu w wybranej przez siebie instytucji – liceum, technikum lub szkole branżowej I stopnia. Tymczasem ci, którym los nie sprzyjał w tym procesie, muszą poszukać alternatywnych opcji edukacyjnych i rozważyć możliwość zapisania się do innej szkoły niż ta, do której początkowo aspirowali.

Podczas tegorocznej rekrutacji królują klasy licealne oferujące program z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim. Wśród techników największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast kierunki kształcące przyszłych specjalistów od programowania i logistyki. Następnym krokiem dla uczniów jest teraz potwierdzenie chęci podjęcia nauki w wybranej szkole.

Dla tych, których nazwiska nie znalazły się na listach zakwalifikowanych, pozostaje nadzieja na wolne miejsca podczas rekrutacji uzupełniającej. Dodatkowy nabór rusza już 28 lipca.

Dodaj komentarz