Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania dróg z torami na linii E30 – kolejny krok PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ku poprawie bezpieczeństwa

Zostały wprowadzone prace budowlane mające na celu stworzenie bezkolizyjnego skrzyżowania drogowego z trasą kolejową na linii E30. To przedsięwzięcie ma na celu głównie poprawę warunków bezpieczeństwa dla mieszkańców Młoszowej. Jest to następny w kolejce projekt tego typu, który podjęło PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na kluczowej trasie łączącej regiony Małopolski i Śląska. Działania te są elementem szerszego planu modernizacji, za który odłożono fundusze wynoszące ponad 2 miliardy złotych. Ten projekt jest również współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CEF „Łącząc Europę”. W wyniku tego planu, podobne wiadukty służą już do poprawy bezpieczeństwa mieszkańcom Jaworzna, Krzeszowic i Trzebini.

Kontrahenci, po stworzeniu konkretnego planu i uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, rozpoczęli prace budowlane. Przewiduje się, że w ciągu najbliższego roku powstanie nowy wiadukt pomiędzy ulicą Trzecią w Młoszowej a Drogą Krajową nr 79. Ten nowy obiekt zastąpi obecnie eksploatowany przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Szembeka, zapewniając bezpieczne i płynne połączenie nad ruchliwą linią kolejową E30.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, zauważył, że podróżni korzystający z pociągów już cieszą się z szybkich tras między Krakowem a Katowicami. Dodał, że budowa nowych wiaduktów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i ułatwi komunikację dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Dodaj komentarz