Wielkie święto muzeów w Krakowie, Niepołomicach i Wieliczce: 18. Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich zbliża się wielkimi krokami

W ramach 18. edycji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich, aż 25 muzealnych instytucji z Krakowa, ale także z Niepołomic i Wieliczki, otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. To niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemniczych zakamarków, które na co dzień pozostają ukryte przed oczami zwiedzających, a także do udziału w fascynujących warsztatach czy interaktywnych wycieczkach z przewodnikiem.

Wydarzenie, które swój początek ma w Krakowie, rozprzestrzeni się na łącznie 55 lokalizacji, wliczając w to miejsca poza granicami miasta – w Niepołomicach i Wieliczce. Planowane atrakcje obejmują nie tylko stałe i czasowe ekspozycje muzealne, ale również dostęp do normalnie niedostępnych pomieszczeń oraz szeroką gamę dodatkowych atrakcji – od warsztatów przez prezentacje multimedialne po pokazy na żywo i oprowadzania z przewodnikiem.

Jednym z punktów programu będzie spacer „Tajemnice starych kamienic, czyli co kryje się za fasadą” organizowany przez Kamienicę Hipolitów, oddział Muzeum Krakowa. Ta poranna wycieczka rozpocznie się o godzinie 6:30. Warto zaznaczyć, że koszt wejścia na wszystkie wystawy (zarówno stałe, jak i czasowe), które będą dostępne w tym dniu, wynosi zaledwie 1 złoty – poinformowało Muzeum Krakowa.

W ramach tej wyjątkowej inicjatywy, o godzinie 16:00, odbędzie się prelekcja z prezentacją archiwalnych materiałów dotyczących historii kazimierskiego Ratusza. Wydarzenie to odbędzie się w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie i zostało zorganizowane z okazji 45. rocznicy wpisania Krakowa na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz