Bruno Skoczek, młodzieżowy talent Wisły Kraków, podpisuje pierwszy profesjonalny kontrakt

Młody napastnik Wisły Kraków, Bruno Skoczek, złożył swój podpis na profesjonalnym kontrakcie z klubem. Ta umowa stanowi nowy etap w jego karierze piłkarskiej, a jej ważność przewidziana jest do 30 czerwca 2027 roku.

Skoczek, mający zaledwie 16 lat, przeniósł się do Wisły w 2021 roku z Szkoły Futbolu Staniątki, jednego z klubów partnerskich „Białej Gwiazdy”. Od tego momentu, młody zawodnik wykorzystał swoją szansę i prezentował swoje umiejętności w drużynie U-15, która rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów. W bieżącym sezonie został już awansowany do drużyny U-17, gdzie zdobył cztery gole w osiemnastu występach w lidze.

Podczas rozmowy ze strony internetowej Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, Skoczek wyraził swoje emocje związane z podpisaniem kontraktu. Mówił o intensywnej radości oraz spełnieniu dziecięcych marzeń. Jednocześnie podkreślał, że to moment, który mobilizuje go do jeszcze cięższej pracy. Młody piłkarz wykazał się również ogromnym szacunkiem dla klubu, nazywając możliwość gry dla Wisły Kraków „wielkim zaszczytem”. Na koniec zobowiązał się do spełnienia oczekiwań trenera, drużyny i siebie samego, podkreślając swoją wdzięczność za okazane mu zaufanie i daną szansę.

Dodaj komentarz