Awaria sieci wodociągowej w Krakowie spowodowana pracami budowlanymi przy trasie S7

Operator sieci wodociągowej Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa, poinformował swoich klientów o tymczasowym przerwaniu dostaw wody 11.04.2024 z powodu wystąpienia awarii systemu. Taka sytuacja miała miejsce w takich obszarach, jak Grębałów, Łuczanowice, Wadów, Glinik czy Lubocza. Czas, który przewiduje się na przywrócenie pełnej funkcjonalności sieci to godzina 22:00 – taki komunikat został przekazany odbiorcom.

Wiceprezydent miasta Krakowa, Kulig, za pośrednictwem swojego konta na Facebooku udzielił dodatkowych informacji na temat przyczyny awarii. Wyjaśnił, że uszkodzenie głównej magistrali wodociągowej nastąpiło podczas realizacji prac budowlanych na trasie S7 w Krakowie. Jednakże pojawiły się kolejne doniesienia, że czas potrzebny na usunięcie usterek może się wydłużyć aż do godziny 23:30.

Podczas popołudniowych robót związanych z budową trasy S7 w rejonie ulic Kocmyrzowskiej i Architektów, firma budowlana Gülermak sp. z o.o., odpowiedzialna za realizację projektu, spowodowała uszkodzenie głównej magistrali wodociągowej, będącej własnością Wodociągów Miasta Krakowa S.A. To niefortunne zdarzenie wywołało tymczasowe kłopoty z dostawami wody dla mieszkańców Łuczanowic, Grębałowa oraz Wadowa.

Dodaj komentarz