18-letni mieszkaniec Krakowa zatrzymany za posiadanie narkotyków: policja przeprowadza przeszukanie i badania nieznanych substancji

Policjanci z Krakowa doprowadzili do aresztu 18-latka, który miał przy sobie narkotyki. Przeszukując miejsce zamieszkania młodego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili dodatkową ilość środków odurzających oraz substancje chemiczne o nieustalonej naturze. Te ostatnie zostaną przesłane do laboratoryjnej analizy.

Sygnał o akcji policji w mieszkaniu nastolatka dotarł do nas w poniedziałek za pośrednictwem Kontakt24. Informator sugerował, że policja mogła mieć powody, by sądzić, iż zatrzymany posiada składniki mogące służyć do produkcji materiałów wybuchowych.

Rafał Knapik, będący członkiem zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, potwierdził interwencję funkcjonariuszy w lokalu młodzieńca. – W dniu dzisiejszym przeprowadzono przeszukanie mieszkania 18-letniego krakowianina, który wcześniej został aresztowany za posiadanie narkotyków. Jest to standardowy krok w takich okolicznościach – wyjaśnił rzecznik policji. Odnotował również, że w trakcie przeszukania znaleziono narkotyki oraz „niezidentyfikowane substancje chemiczne”. Planowane są badania laboratoryjne tych substancji, które pomogą ustalić ich przeznaczenie – podkreślił Knapik.

Dodaj komentarz