„Bezpieczny Kredyt 2%” kształtuje rynek nieruchomości: ceny mniejszych mieszkań na rynku wtórnym idą w górę

Raport portalu Nieruchomości-online.pl ujawnia, że program „Bezpieczny Kredyt 2%” ma znaczący wpływ na rynek nieruchomości, szczególnie uwidaczniając się w rosnących cenach mniejszych mieszkań pochodzących z drugiej ręki. Obecność wpływu rządowych programów na sektor nieruchomości staje się coraz bardziej wyraźna. Wzrasta nie tylko popyt, ale także ceny mieszkań.

W drugim kwartale 2023 roku, najbardziej zauważalnym skokiem cen były one przypisane do segmentu kawalerek. Z raportu kwartalnej analizy cen sporządzonego przez portal wynika, że średnia cena za metr kwadratowy na rynku wtórnym wzrosła w 14 spośród 18 miast wojewódzkich.

Mimo że program „Bezpieczny Kredyt 2%” rozpoczął swoją działalność dopiero w lipcu, to już w drugim kwartale 2023 r. można było zaobserwować jego efekt na rynku wtórnym. Największy wzrost średniej ceny ofertowej był zauważalny w segmencie mniejszych metraży. Można to tłumaczyć faktem, że to właśnie takie mieszkania są najczęściej nabywane przez beneficjentów tego programu.

Dodaj komentarz