Polska reprezentacja w międzynarodowych zmaganiach barmańskich – World Class 2023

Po raz ósmy na ziemiach polskich odbyły się emocjonujące eliminacje krajowe do najbardziej prestiżowego na globie konkursu barmańskiego, znanej jako World Class. Po wymagających i skomplikowanych konkurencjach związanych z tworzeniem koktajli, Grzegorz Pikulski z malowniczego Krakowa wywalczył swoje miejsce na międzynarodowym finale w São Paulo w Brazylii, którego data zaplanowana jest na wrzesień. Zaszczytny tytuł Najlepszego Barmana Polski 2023 uprawnia go do zmierzenia się z czołówką specjalistów z całego świata na arenie globalnej, gdzie przeciwnicy przybędą aż z 50 różnych krajów. W poprzednim roku polska reprezentantka osiągnęła znaczący sukces, zajmując miejsce w pierwszej czwórce podczas konkursu rozgrywanego w Sydney.

World Class, od swojego powstania w 2009 roku, stał się nie tylko symbolem innowacyjności i najnowszych trendów w dziedzinie tworzenia koktajli, ale też źródłem wielkich emocji płynących z rywalizacji. Rozkwit kultury koktajlowej w Polsce, który nastąpił w 2015 roku, zaowocował wprowadzeniem do kraju zmagań o tytuł Barmana Roku. Od tego czasu co roku letnia pora staje się areną rywalizacji barmanów z różnych regionów Polski o szansę udziału w finale na skalę światową.

Do finału krajowego zakwalifikowało się dwunastu najlepszych przedstawicieli profesji barmańskiej z najbardziej prężnych koktajlowych centrów kraju, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Katowice czy Poznań. Czwórka z nich zdołała dostać się na krótką listę nominowanych do nagrody. Ostateczny etap rozegrany był podczas publicznego eventu w Food Hall Browary na terenie Browarów Warszawskich. Tam uczestnicy stanęli przed niecodziennym wyzwaniem – konkurencją o nazwie Wheel of Fortune. Losowanie przy pomocy koła fortuny decydowało o wyborze alkoholu bazowego i głównych składników używanych do kreowania konkursowych koktajli.

Dodaj komentarz