Aresztowana Magdalena K. – podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą

Kobieta jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Do grupy tej należą pseudo kibice Cracovii. Kobieta odpowie także za handel narkotykami, przemyt, składanie fałszywych zeznań i zmuszanie do tego innych osób.

Europejski nakaz aresztowania Magdaleny K.

Magdalena K. pochodzi z Krakowa, była ścigana przez polskie organy ścigana listem gończym. Została zatrzymana w listopadzie 2020 roku na Słowacji. Wydano na nią Europejski Nakaz Aresztowania i czerwoną kartę Interpolu. W związku z tym kobieta złożyła wniosek o udzielenie azylu politycznego w kraju zatrzymania. Jej adwokatowi nie udało się go jednak przeforsować i został on odrzucony.

Sprawa Magdaleny K. prowadzona przez śledczych Małopolskiej Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Przeciwko kobiecie postawiono oficjalny akt oskarżenia przede wszystkim o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel i przemyt narkotyków, utrudnianie śledztwa przez składanie fałszywych zeznań i pranie brudnych pieniędzy. Magdalena K podejrzana jest także o kradzież pojazdu marki BMW 6, prawdopodobnie próbę sprzedaży apartamentu i auta marki Mercedes 200 CLA, które nabyła w nielegalny sposób.

Magdalenie K. grozi wyrok – 15 lat pozbawienia wolności

Magdalenie K. grozi łączna kara do 15 lat pozbawienia wolności. Zarzuty postawiono także jedenastu innym osobom powiązanych z gangiem Magdaleny K. Grupa działała w sposób wysoce agresywny, ze względu na używanie maczet oraz noży w starciu z kibicami innych drużyn. Magdalena K. kierowała grupą Cracovii od 2017 roku (od czasu zatrzymania swojego konkubenta Mariusza Z).

Dodaj komentarz