Styl industrialny wciąż na topie

Od pewnego czasu styl industrialny jest modny nie tylko w przestrzeniach typu loft. Aby wnętrze mieszkania urządzić w stylu industrialnym należy się zastanowić na ile styl ten koresponduje z architekturą całego budynku i przestrzeni wokół.

Przemysłowy klimat

Lofty to idealne miejsce na zastosowanie stylu industrialnego w przeciwieństwie do niewielkich apartamentów typu studio, gdzie industrialne elementy mogą prezentować się groteskowo. Przemysłowy klimat wymaga dużej otwartej przestrzeni, wysokich pomieszczeń z surowymi ścianami, otwartą cegłą i duża ilością konstrukcji stalowych. Wysokie sufity i przeszklenia na całą ścianę to coś co definiuje styl industrialny. Plątanina rur i wsporników stalowych konstrukcji to dopełnienie wspominanej bazy. Odrestaurowane elementy wentylacji, instalacji okablowania itp. dodają charakteru i dekoracji wnętrzu. Oczywiście styl industrialny można w pewnym zakresie zaadaptować w tradycyjnych mieszkaniach i domach, jednak wymaga to sporo kreatywności. Efekt końcowy nigdy nie będzie pełny.

Kluczowe cechy industrialnego wnętrza

Surowe i minimalistyczne wyposażenie, wykończenie wnętrz to tylko jedna z cech charakteryzujących styl industrialny. Lofty odzwierciedlają zamiłowanie do wolności, są niezwykle cenionymi wnętrzami. Mimo, iż wraz ze zmianami zachodzącymi w gospodarce i pojawieniem się dużej ilości wolnych fabryk i wnętrz poindustrialnych gotowych na przekształcenie przez deweloperów w pomieszczenia mieszkalne popyt na lofty przekroczył podaż. To wciąż propozycja nieruchomości dla designerów, artystów i osób o wyrafinowanym guście. Styl industrialny jest następstwem recesji lat 50-tych pojawiającej się w USA. Z czasem styl industrialny wyodrębnił się w sztuce aranżacji i dziś stanowi niezwykle modny kierunek w aranżacji wnętrz niekoniecznie loftowych. Na rynku dostępnych mamy szereg elementów wyposażenia tworzonych właśnie w tym stylu, począwszy od mebli aż po drobne dodatki.

Zapoznaj się z całym artykułem: https://intellio.pl/porady-wnetrzarskie/92/styl-industrialny-projekty-wnetrz/

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrza to zachęcamy do skorzystania z naszego biura projektowego w Krakowie Intellio designers.

Dodaj komentarz