Już 9 sierpnia pierwsza edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca – ,,Zobaczyć taniec”

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza miłośników tańca i nie tylko na pierwszą edycję Festiwalu ,,Zobaczyć taniec’. Akcja ma na celu połączenie kilku międzynarodowych konkursów w jeden. Festiwal obejmie wcześniejsze już znane wydarzenia takie jak: konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! Festiwal Tańca Współczesnego SPACER oraz Ballet of Festival .

Coroczny letni Festiwal w Nowohuckim Centrum Kultury

W planach jest organizacja letniego festiwalu raz w roku. Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie tańca współczesnego na tle innych dziedzin sztuki i podniesienie jego rangi. Ponad to pokazanie jego potencjału oraz różnorodności i ukazanie nowych talentów.

Warsztaty i premiery spektakli tanecznych

W czasie przeglądu tańca widzowie obejrzą spektakle różnych artystów związanych z tańcem. Na czas festiwalu przewidziane są premiery spektakli. Organizatorzy zadbali także o warsztaty taneczne dla osób na różnych poziomach zaawansowania tanecznego. Warsztaty z pewnością przypadną do gustu zwłaszcza najmłodszym uczestnikom. Na warsztatach tanecznych odbędą się lekcje tańca współczesnego, nowoczesnego oraz improwizacyjne. Ponadto zorganizowano także panele dyskusyjne i wieczorne rozmowy.

Start Festiwalu 9 sierpnia

Inauguracja festiwalu będzie premiera spektaklu pod tytułem ,,Tytum’’ – Marta Wołyniec i Poernima Gobardhan. W następnych dniach wystawione zostaną też: ,,Mechanics of distance’’, „The Vessel”, „Tens” oraz „Jumpcore”. Oczywiście nie zabraknie też spektaklu dla dzieci. Dla nich dedykowany będzie ,,On line’’. Jest to spektakl dla opiekunów z dziećmi w przedziale wiekowym od 5 do 7 lat.

Dodaj komentarz