44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

W Krakowie często organizowane są coroczne imprezy, które przyciągają wielu turystów i mieszkańców miasta. Do takich wydarzeń należą Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane już od 44 lat. W tym roku organizatorzy musieli jednak nieco zmienić swoje plany w związku z panującą epidemią koronawirusa. Obchody targów rozpoczęły się zaledwie kilka dni temu, bo 13 sierpnia i potrwają jeszcze przez tydzień, do 23 sierpnia. Jak już wcześniej wspomniałam, wydarzenie musiało zostać nieco okrojone, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i wprowadzone obostrzenia.

Krótkie podsumowanie programu imprezy

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej oferują nie tylko szansę na zobaczenie występów artystycznych różnych grup etnicznych i narodowych, ale również dają okazję do dokonania oryginalnych zakupów. Na stoiskach wystawców można znaleźć ręcznie wykonane dekoracje i przedmioty codziennego użytku. Są to m.in. ceramiczne talerze i wazony, obrazki w ramkach, biżuteria, odzież, a nawet słodkości. Różnorodność i unikatowość przedmiotów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza częścią handlową targi mają w repertuarze również program artystyczny. Występy odbywają się na scenie pod Wieżą Ratuszową. W tym roku organizatorzy imprezy porozumieli się z twórcami innego wydarzenia, Letnim Festiwalem Muzyki i Tańca, w efekcie czego na targach wystąpią również zespoły z Węgier. Choć program jest nieco okrojony i uboższy niż w poprzednich latach, to i tak zrobiono wszystko, by publiczność nie zawiodła się na artystycznej odsłonie wydarzenia.

Co czeka nas w najbliższych dniach?

Przed nami jeszcze występy m.in. Kapeli z Bronowic i Zespołu Jarosze. Ponadto w trakcie imprezy odbywają się dni tematyczne, np. Dzień Rumunii, Gminy Sędziszów czy Gminy Nowy Targ.

Jeszcze tylko do 23 sierpnia macie szansę na własne oczy doświadczyć atrakcji związanych z 44. Międzynarodowymi Targami Sztuki Ludowej. Szczegółowy program oraz więcej informacji znajdziecie na Facebooku.