32. Edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej wprowadza zmiany w organizacji ruchu

W nadchodzącą środę, 28 czerwca, odbędzie się inauguracja 32. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej. Ten znaczący punkt na kulturalnej scenie Krakowa przyciąga liczną publiczność, zarówno lokalnych mieszkańców, jak i przyjezdnych turystów. W związku z tym wydarzeniem, trwającym do 3 lipca, nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Kazimierza. Miejmy tylko nadzieję na sprzyjającą pogodę.

Zmiany w ruchu drogowym związane z Festiwalem Kultury Żydowskiej:

Począwszy od 26 czerwca aż do 5 lipca, w godzinach od 6:00 do 12:00, miejsca parkingowe u zbiegu ulic Józefa i Wąskiej zostaną wyłączone, a później całkowicie zajęte. Dodatkowo, od 27 czerwca do 3 lipca, między godziną 6:00 a 22:00, część chodnika oraz parkingi na około 30-metrowym odcinku przy Starej Synagodze zostaną zwężone i usunięte.

Następnie, począwszy od 28 czerwca o godzinie 16:00 do 3 lipca do godz. 12:00, postój będzie niemożliwy po obu stronach jezdni na ulicy Dajwór, od ulicy Starowiślnej do ulicy Na Przejściu. Jest to wymagane dla swobodnego manewrowania pojazdów ze sceną oraz zapleczem i oczekiwania na rozładunek.

Od 29 czerwca od godziny 6:00, ulica Szeroka zostanie częściowo zamknięta na czas montażu sceny i zaplecza. Ruch pieszy zostanie zachowany, natomiast dojazd do ulicy Szerokiej będzie możliwy jedynie od ulicy Miodowej.

W dniach od 30 czerwca (od godziny 6:00) do 2 lipca (do godziny 12:00) niemożliwy będzie postój na jezdni i chodniku ulicy Miodowej na odcinku od ulicy Starowiślnej do ulicy Szerokiej – te miejsca będą przeznaczone dla pojazdów policji. W tym samym czasie zajęty będzie chodnik oraz połowa jezdni ulicy Dajwór w rejonie Starej Synagogi – tam znajdować się będą wozy transmisyjne.

Na koniec, od 1 lipca od godziny 6:00 do 3 lipca (do godziny 12:00), nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Szerokiej dla ruchu kołowego. Przy wlocie północnym ulicy Lewkowej planowane jest miejsce dla pojazdu obsługi technicznej z wysięgnikiem koszowym.

Dodaj komentarz