Podwyżki cen na Wawelu zdumiewają turystów: Kraków przestaje być atrakcyjnym miejscem dla osób z ograniczonym budżetem

Wielu przyjezdnych zauważa, że Kraków nie jest już od dłuższego czasu optymalnym wyborem na ekonomiczną wycieczkę. Ostatnio wiele kontrowersji wzbudził nowy cennik za zwiedzanie Wawelu – jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych regionu. Ceny biletów na sezon 2023 r. wywołały ogólnonarodowe poruszenie. „Nigdy nie pomyślałam, że może to kosztować tak wiele” – wyrażają swoje oburzenie zaskoczeni turyści.

Nie da się ukryć, Kraków, znany także jako Miasto Królów, jest prawdziwym skarbem Małopolski. Co roku przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju, ale również z najodleglejszych części świata. Bogactwo atrakcji, unikalny artystyczny klimat – to rzeczy oczywiste. Niemniej, rosnące koszty bywają przerażające dla coraz większej liczby osób decydujących się na odwiedziny.

Czy Wawel stanie się luksusową atrakcją? Turystom wydaje się, że jest drożej niż zagranicą. Urlop spędzony w Polsce nie musi być nudny – w każdym województwie znajduje się coś wartego zobaczenia. Małopolska oprócz górskich szczytów, folkloru i bajecznych widoków, słynie również z Krakowa i jego licznych atrakcji. Ale w tym roku będziemy musieli za nie zapłacić dużo więcej niż dotychczas. Wstęp na Wawel, który do niedawna był podstawowym punktem programu każdej wycieczki po Mieście Królów, powoli staje się luksusową atrakcją dostępną tylko dla nielicznych.

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o nowych cenach biletów na Wawel. Trudno nie zauważyć, że są one znacznie wyższe niż wcześniej. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie internetowej wawel.krakow.pl, bilety obejmujące wszystkie wystawy dostępne na terenie zamku kosztują 151 zł (normalny) lub 101 zł (ulgowy). Niestety, mimo wysokiej ceny, bilet nie obejmuje usług przewodnickich – gwarantuje tylko możliwość zwiedzania wg osobistego planu.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Oferta nie zawiera opcji biletu rodzinnego. Wygląda na to, że rodziny dwuosobowe będą musiały zapłacić spore pieniądze za zwiedzanie tej atrakcji, a rodziny wielodzietne – nawet kilkaset złotych! Dodatkowo warto podkreślić, że wejście do Katedry Wawelskiej jest dodatkowo płatne.

Dodaj komentarz