Znakomity rok dla Kraków Airport: 9,4 miliona pasażerów obsłużonych w 2023 roku

W roku 2023, lotnisko Kraków Airport zanotowało rekordowy ruch pasażerski. Według prezentowanych danych, port lotniczy przyjął aż 9 milionów 404 tysiące 611 podróżnych. Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, podkreślił w trakcie wtorkowej konferencji prasowej, że jest to osiągnięcie bezprecedensowe dla lotniska i stanowi kamień milowy w jego historii. Kraków Airport jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który przekroczył barierę obsłużenia dziewięciu milionów pasażerów w ciągu jednego roku.

„Rok 2023 był dla nas wyjątkowo udany – jako pierwszy regionalny port lotniczy przekroczyliśmy liczbę 9 milionów pasażerów” – powiedział prezes Włoszek. „Z pełnym optymizmem patrzymy na rok 2024 i planujemy dalsze intensywne działania na rzecz rozwoju naszego lotniska” – dodał.

Planowany rok 2024 ma być równie owocny. Radosław Włoszek zapowiedział, że w tym historycznym roku, obchodzącym 60-lecie istnienia lotniska, Kraków Airport zamierza przekroczyć kolejny próg w liczbie obsłużonych pasażerów, planując obsłużyć 10 milionów osób. Jednak, zdaje sobie sprawę z nieustabilizowanej sytuacji na świecie, dlatego port lotniczy jest przygotowany na różne scenariusze.

Podsumowując rok 2023, prezes Włoszek podkreślił, że krakowskie lotnisko, współpracując z 25 liniami lotniczymi, zarówno tradycyjnymi jak i niskokosztowymi, oferowało pasażerom 161 połączeń do 123 portów lotniczych w 113 miastach oraz 35 krajach. To sukcesywnie przyczyniało się do wzrostu ruchu pasażerskiego na Kraków Airport.

Dodaj komentarz