Zmiany w Krakowskim ZOO

W tym roku rozpoczęły się dwie nowe inwestycje w krakowski ZOO. Zaplanowano budowę budynku wewnętrznego przeznaczonego na potrzeby hipopotamów karłowatych. Kolejną zmianą będzie dodatkowe wejście do ZOO.

 Budynek wewnętrzny dla hipopotamów karłowatych

W krakowskim ZOO zaplanowano nowe inwestycje. Pierwsza z nich ma za zadanie budowę wewnętrznego budynku dla hipopotamów wraz z wybiegiem. Powstanie on na miejscu starego schronu, który przeznaczono do rozbiórki. Hipopotamy będą mogły zażywać kąpieli zarówno w basenie wewnętrznym w pawilonie jak i zewnętrznym na wybiegu. W okresie jesienno-zimowym wszystkie osoby zwiedzające ogród zoologiczny będą miały możliwość odwiedzenia wnętrza budynku.

Dodatkowe wejście do ZOO

Kolejną inwestycją jest budowa jeszcze jednego wejścia do ZOO naprzeciwko wybiegu dla drapieżnych kotów. Dodatkowe wejście nie będzie otwarte przez cały rok, a jedynie w okresie największego ruchu, czyli od wiosny do jesieni. Przede wszystkim zostanie on podzielony na strefę zakupu biletów oraz strefę toalet. Dodatkowe wejście do ZOO będzie przeznaczone głównie dla grup wycieczek zorganizowanych.

Dodaj komentarz