Zmiany na horyzoncie: przemiana historycznego kompleksu przy ulicy Dolnych Młynów w Krakowie

Na ulicy Dolnych Młynów 10 w Krakowie, znanej z dawniej bujnie działających kawiarni, eleganckich restauracji i uroczych knajp, już niedługo rozpoczną się intensywne prace budowlane. W miejscu, które niegdyś tętniło życiem, w przyszłości znajdą się nowoczesne apartamenty oraz hotel.

Informacje uzyskane przez nas sugerują, że już w sierpniu tego roku robotnicy będą kontynuować działania na terenie inwestycji. W ramach prac przewidziane jest umocnienie fundamentów dwóch istniejących tam zabytkowych budynków. Co więcej, pomiędzy tymi obiektami planowane jest wybudowanie garażu podziemnego.

Noho Investment, spółka odpowiedzialna za nadchodzącą inwestycję, ma ambitne plany dotyczące wprowadzenia zmian w komunikacji miejskiej w okolicach kompleksu. W ich ramach ma nastąpić zagospodarowanie przestrzeni poprzez wprowadzenie więcej zieleni oraz uspokojenie ruchu pojazdów na ulicach Dolnych Młynów i Czarnowiejskiej. Związane to będzie z koniecznością redukcji liczby miejsc parkingowych.

Jednak pomimo zapowiedzi pozytywnych zmian, nie brakuje sceptyków. Szczególnie radni ze Starego Miasta wyrażają swoją nieufność wobec planowanych działań.

Dodaj komentarz