Zmiana władzy w Krakowie: Aleksander Miszalski nowym prezydentem miasta

7 maja 2024 roku stał się dniem historycznym dla miasta Krakowa. Tego dnia zorganizowano pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miasta, podczas której odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Aleksandra Miszalskiego na stanowisko prezydenta miasta. Miszalski zastąpił na tym stanowisku Jacka Majchrowskiego, który przez ostatnie 22 lata stał na czele administracji miejskiej.

Uroczystość zaprzysiężenia nowego prezydenta i radnych odbyła się w budynku Urzędu Miasta Krakowa. W trakcie ceremonii, wszyscy nowo wybrani radni złożyli swoje ślubowania, po czym otrzymali dokumenty potwierdzające ich przyszłe obowiązki i uprawnienia.

Widownię zgromadzoną na sali urzędu zaskoczył moment, kiedy Jacek Majchrowski oficjalnie zdjął zasłużony łańcuch prezydencki i przekazał go swojemu następcy. Po uroczystym ślubowaniu Aleksander Miszalski oficjalnie objął swoje obowiązki jako nowy prezydent Krakowa.

Podczas swojego pożegnalnego wystąpienia, Jacek Majchrowski podsumował swoje ponad dwudziestoletnie rządy w Krakowie. Przyszły prezydent Aleksander Miszalski, zwrócił się natomiast do obecnych na sali ze słowami, że „Czeka nas wspólne bardzo ważne zadanie. Kraków potrzebuje zmian, które nie powinny być rewolucyjne i nagłe”.

Dodaj komentarz