Trzej radni z Nowej Lewicy utworzą osobny klub w Radzie Miasta Krakowa

Niezwykle ważne informacje dla politycznej sceny Krakowa przekazał w poniedziałkowej konferencji prasowej Ryszard Śmiałek, pełniący funkcję współprzewodniczącego Nowej Lewicy w Małopolsce oraz wicewojewody. Poinformował, że trzy osoby reprezentujące Nową Lewicę, które uzyskały mandaty radnych miasta Krakowa z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zaplanowały utworzenie własnej frakcji w radzie miasta.

Śmiałek uściślił, że oczekuje się, iż nowa formacja zostanie formalnie powołana do życia wieczorem tego samego dnia lub najdalej we wtorek rano. Dodał, że podczas pierwszego posiedzenia nowo wybranej rady miasta, które ma mieć miejsce we wtorek, nowo powstały klub zamierza już działać jako niezależna jednostka.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy w Małopolsce podkreślił jednak, że mimo utworzenia własnego klubu, będą oni ściśle współdziałać zarówno z klubem Koalicji Obywatelskiej jak i z nowo wybranym prezydentem Krakowa – Aleksandrem Miszalskim. Zauważył również, że niezależność klubu pozwoli na kreowanie oraz wnoszenie ich własnych projektów.

Na czele nowo utworzonego klubu ma stanąć Małgorzata Potocka. Śmiałek zwrócił uwagę na jej wyniki w ostatnich wyborach samorządowych, które określił jako jedne z najlepszych i podkreślił jej rolę w radzie. Klub będzie funkcjonował również z udziałem Joanny Hańderek i Tomasza Leśniaka.

Wyniki wyborów samorządowych, które miały miejsce 7 kwietnia tego roku, dały Koalicji Obywatelskiej większość w Radzie Miasta Krakowa – aż 24 mandaty. Jednak po utworzeniu osobnego klubu przez Nową Lewicę, liczba ta zmniejszy się do 21 mandatów.

Dodaj komentarz