Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kraków: nowe połączenie lotnicze z Szardżą

Z końcem czerwca bieżącego roku, Kraków zyska bezpośrednie połączenie lotnicze ze Szardżą – miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Połączenie to zostanie uruchomione przez przewoźnika Air Arabia, który dzięki temu rozpocznie swoją działalność na terenie portu lotniczego Kraków Airport.

Informacje o nowym kierunku lotniczym zostały udostępnione przez sam Kraków Airport w poniedziałek. Trasa Szardża – Kraków będzie obsługiwana codziennie przez Air Arabia, a pierwszy lot odbędzie się już 29 czerwca.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił, że dzięki współpracy z Air Arabia, Kraków zdobędzie trzecie, po Dubaju i Abu Zabi, bezpośrednie połączenie lotnicze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Warto dodać, że Szardża to jeden z siedmiu Emiratów składających się na ZEA.

Prezes portu lotniczego wyraził swój entuzjazm związany z nową współpracą z Air Arabia – przewoźnikiem posiadającym bogatą ofertę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce oraz w Azji. Tuż za tym podkreślił, że to nie tylko potwierdzenie dużego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne poszerzenie oferty połączeń krakowskiego lotniska.

Dodaj komentarz