Zdobądź Odznakę Przyjaciela Krakowa!

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie wraz ze współorganizatorami stworzyło inicjatywę „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Już jutro (16.08) odbędzie się 48. sezon tej akcji. Wydarzenie to jest wyjątkowe i nie jest powszechnie znane w Polsce, co jednocześnie wyróżnia Kraków na tle innych miast.

Na czym to polega?

Zainteresowani stawiają się na miejscu zbiórki, aby następnie wspólnie spacerować ustaloną odgórnie trasą. Należy zwrócić uwagę na to, że niektóre trasy mają ograniczoną liczbę uczestników. Wówczas należy uprzednio dokonać zgłoszenia, np. drogą elektroniczną. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wskazane jest dokonanie takich właśnie zapisów poprzez formularz online. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Regulamin akcji

Wszystkich uczestników spaceru obowiązują takie same zasady, a ich naruszenie może doprowadzić do usunięcia takiej osoby z grupy. Prosi się m.in. o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych oraz próśb i poleceń przewodnika. W przypadku, kiedy niemożliwe jest utrzymanie odpowiedniego dystansu (1.5 metra) od innych uczestników spaceru, obowiązkowe jest również zakrywanie ust i nosa maseczką lub częścią odzieży.

Co czeka na uczestników spaceru?

16 sierpnia odbędą się trzy różne spacery: „Getto Krakowskie”, „Zakrzówek – jego historia i zabytki” oraz „Szlakiem Pana Twardowskiego”. Długość każdej trasy wynosi od kilku do kilkunastu kilometrów. W zależności od preferencji uczestnika można dobrać zarówno pokonywany dystans, jak i rodzaj trasy (wycieczka miejska lub na łonie natury).

Szczegółowe informacje, regulaminy oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.kologrodzkie.pl.