Zbrodnia podczas libacji alkoholowej w Nowej Hucie: 49-letni mężczyzna nożem zabił kolegę

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ostatnią sobotę w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta, konkretnie na terenie Bieńczyc. Miejscem makabrycznej sceny stał się jeden z miejscowych hoteli, gdzie 49-letni mężczyzna zaatakował nożem swojego towarzysza pijackiej libacji. Grozi mu kara dożywocia za popełnioną zbrodnię.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie w sobotę, 6 stycznia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, który śmiertelnie ranił nożem innego mężczyznę, z którym wcześniej spożywał alkohol w hotelowym pokoju.

Bliższe ustalenia policyjne wykazały, że podczas celebrowanej przez pięć osób libacji alkoholowej wybuchła awantura między dwoma uczestnikami imprezy. W pewnym momencie jedna osoba chwyciła za nóż i zadała cios w okolicach klatki piersiowej drugiego mężczyzny. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala. Niestety, mimo desperackich starań lekarzy nie udało się uratować jego życia.

W wyniku podjętych przez policję działań zatrzymano łącznie pięcioosobowe towarzystwo, które uczestniczyło w alkoholowym spotkaniu w hotelu. Według ustaleń, jedna z osób próbowała zatrzeć ślady zbrodni, co dodatkowo skomplikowało sprawę.

Dodaj komentarz