Rozwój komunikacji miejskiej w Krakowie: uruchamianie nowych linii autobusowych

W lutym nastąpi znaczące wzmocnienie komunikacji miejskiej w Krakowie (KMK) poprzez uruchomienie nowej linii autobusowej, którą będzie linia numer 193. Trasa tej linii przebiegać będzie od Lesiska przez Nową Hutę aż do Górki Narodowej. Ta zmiana jest częścią planu miasta Krakowa, który przewiduje stopniowe wprowadzenie kolejnych dwóch linii autobusowych.

Miasto Kraków, w swoim projekcie wzmocnienia sieci komunikacyjnej na bieżący rok, postanowiło przedłużyć trasę istniejącej już linii autobusowej numer 193. Obecnie autobusy na tej linii kursują z Prądnika Czerwonego, ale po zmianach trasa ta zostanie wydłużona i będzie docierać aż do Górki Narodowej P+R. Zmiana ta jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy domagali się połączenia z nowo otwartym terminalem autobusowym powstałym przy węźle przesiadkowym na Górce Narodowej i dalej prowadzącym do Nowej Huty.

„Zgodnie z zapowiedziami, pierwszym krokiem w naszych planach wzmacniania KMK jest uruchomienie w lutym linii 193, która będzie kursowała od Lesiska przez Nową Hutę aż do Górki Narodowej” – przekazuje informacje na ten temat Zarząd Transportu Publicznego (ZTP).

ZTP zaznacza również, że w przyszłości do linii 193 dołączą dwie kolejne. Pierwsza z nich to linia numer 105, która będzie kursować z Dworca Głównego Zachód do Osiedla Piastów. Drugą nową linią będzie 513, która będzie prowadzić od Miejskiego Centrum Opieki do Prądnika Białego Zachód.

Dodaj komentarz