Zarzuty dotyczące straty 9 mln zł dla Wisły Kraków – terminy rozpraw ustalone na posiedzeniu sądowym

Na posiedzeniu organizacyjnym, które miało miejsce czwartego października w krakowskim sądzie, ustalono daty przyszłych rozpraw oraz kolejność przesłuchań świadków w sprawie oskarżenia siedmiu osób o działania, które narażały klub piłkarski Wisła Kraków na straty finansowe wynoszące 9 milionów złotych. Ustalono, że część z tych funduszy trafiła do członków grupy przestępczej Sharks.

30 grudnia 2022 roku, Regionalna Prokuratura w Poznaniu złożyła akt oskarżenia przeciwko siódemce osób w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Oskarżeni zostali o zorganizowane działanie na szkodę spółki Wisła Kraków S.A. oraz jej wierzycieli, a także o niezgłoszenie wniosku o upadłość firmy pomimo jej niewypłacalności.

Oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na ławie oskarżonych zasiądą Marzena S.- Cz., Damian D., Manuel J.B., Daniel G., Tadeusz Cz. i Robert Sz., którzy w różnych okresach pełnili w spółce Wisła Kraków S.A. funkcje zarządcze. Na liście oskarżonych znajduje się również Anna M. – Z., która podpisywała dokumenty w imieniu podmiotu, który miał rzekomo świadczyć dla spółki fikcyjne usługi.

Według informacji podanych przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu, która prowadzi to postępowanie, ustalono w trakcie śledztwa, że oskarżeni nadużywali swoich uprawnień i nie dopełniali obowiązków będąc zarządcami spółki Wisła Kraków S.A. Ich działania doprowadziły do powstania szkody majątkowej w wielkich rozmiarach przekraczającej 9 mln złotych. Dodatkowo, narażali spółkę na ryzyko dalszych strat finansowych sięgających ponad 860 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz