Zaproszenie na świąteczne stoły dla potrzebujących: 27. edycja Wigilii dla Bezdomnych na Rynku Głównym

Tradycyjnie, jak co roku, na Rynku Głównym w Krakowie organizowana jest świąteczna Wigilia dla osób bez domu i tych, którzy doświadczają trudności materialnych. To wydarzenie stało się integralną częścią kalendarza miejskich działań charytatywnych tuż przed Bożym Narodzeniem. Jan Kościuszko, znany krakowski restaurator, po raz dwudziesty siódmy w swojej karierze zorganizuje ten ciepły posiłek dla potrzebujących. Rozpoczęcie Wigilii zaplanowane jest na 17 grudnia o godzinie 11:00. Jak podkreśla gospodarz tego wydarzenia, ilość posiłków będzie wystarczająca, aby nikt nie odchodził z pustym żołądkiem.

Podczas tej szczególnej Wigilii, na stole znaleźć można będzie tradycyjny barszcz czerwony, pierogi oraz domowe ciasto. Poświęcenia potraw dokona ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – duchowny, który od lat wspiera tę inicjatywę razem z podopiecznymi Fundacji im. Brata Alberta. W dniu Wigilii osoby bezdomne będą mogły skorzystać również z pomocy medycznej na Rynku Głównym.

Święta Bożego Narodzenia to momenty pełne ciepła i rodzinnego ukojenia, pełne szczerych życzeń i nadziei. Niemniej jednak, dla wielu osób, święta są czasem samotności i smutku, a wspólne świętowanie Wigilii wydaje się być tylko odległym marzeniem. Właśnie dla tych osób, które przechodzą przez trudny okres bezdomności czy biedy, Jan Kościuszko – krakowski restaurator i filantrop – po raz kolejny otwiera drzwi swojego serca, organizując Wigilię dla Bezdomnych i Potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie.

Dodaj komentarz