Zaplanowane gruntowne porządki na stadionie Wisły Kraków – koszt utrzymania rośnie

Planuje się intensywne prace porządkowe na terenie stadionu Wisły Kraków. Administracja miejska jest w trakcie poszukiwań firmy, której zadaniem będzie dbanie o czystość specjalnych szklanych obudów, które pokrywają metalową konstrukcję obiektu. Z pewnością nie będzie to tanim przedsięwzięciem, gdyż przewidywane koszty wynoszą około 370 tys. złotych, ale to tylko początek planowanych wydatków…

Zarząd Infrastruktury Sportowej ma zamiar przeprowadzić remont szyb windowych w bieżącym roku. Dotyczy to 11 obiektów i spodziewane koszt tej operacji wynoszą dodatkowe 270 tys. złotych. Na listę nakładów finansowych należy dodać również kwotę 150 tys. złotych na regularne sprzątanie stadionu oraz opłatę za ochronę obiektu.

Administracja miejska właśnie zapoznała się z ofertami, które wpłynęły w ramach procedury przetargowej. Otrzymała dwie propozycje cenowe. Najniższa z nich wynosi ponad 1 mln 200 tys. złotych, co oznacza, że miesięczny koszt ochrony przekroczy kwotę 100 tys. złotych!

Koszty związane z utrzymaniem stadionu systematycznie rosną, a warto przypomnieć, że już w ostatnich latach to miasto musiało dokładać do kosztów utrzymania obiektu. Wynajem stadionu przez Wisłę Kraków na cele rozgrywek pokrywa koszty jedynie w 50%. Większość roku obiekt pozostaje nieużywany, gdyż Wisła Kraków przeniosła swoje życie klubowe i treningowe do centrum w Myślenicach.

Dodaj komentarz