Żaluzje drewniane do modnych wnętrz. Co musisz wiedzieć?

Od wielu lat żaluzje potrafią w skuteczny sposób odmienić aranżację danego wnętrza. Przed laty zdecydowanie modniejsze i częściej spotykane były modele aluminiowe. Jak jest dzisiaj? Wciąż w wielu domach spotkasz modele aluminiowe, natomiast silniejszym trendem są żaluzje drewniane.

Modne i naturalne dodatki w wielu wnętrzach sprawdzają się obecnie fenomenalnie. W aranżacji swojego wnętrza możesz skorzystać z wielu najróżniejszych naturalnych elementów. Dobrym wyborem mogą okazać się żaluzje drewniane. Przeczytaj więcej o ich zaletach i sprawdź, gdzie w Krakowie możesz nabyć sprawdzone modele.

Jakie wyróżniamy rodzaje żaluzji drewnianych?

Drewniane żaluzje możemy podzielić ze względu na rodzaj drewna, czy też kolorystykę. Natomiast takim podstawowym i standardowym kryterium podziału jest szerokość lamel, czyli ruchomych listewek.

Żaluzje drewniane 70 mm

Model, który posiada najszersze – 7-centymetrowe – lamele. Rodzaj, który sprawdza się zdecydowanie najlepiej na dużych przeszkleniach i w pewnych aranżacjach będzie najlepszym wyborem. Szczególnie dobrze wyglądają w kancelariach prawniczych czy też eleganckich firmowych gabinetach.

Żaluzje drewniane 50 mm

Zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj żaluzji. 5-centymetrowe lamele sprawdzają się w zdecydowanie największej ilości aranżacji. Mogą być zamontowane zarówno do ściany, jak i do sufitu. Dodatkowo istnieje również możliwość – choć to jest zdecydowanie rzadziej wykorzystywany wariant – montażu na ramie okiennej.

Z lamelami 50 mm występują również żaluzje bambusowe, które są atrakcyjną cenowo alternatywą.

Żaluzje drewniane 25 mm

Model żaluzji z lamelami o najcieńszych lamelach. Także ten rodzaj żaluzji ma bardzo wiele zalet. Zdecydowanie częściej spotkasz się z montażem żaluzji drewnianych 25 mm do ramy okna. Co ważne przy takim montażu – istnieje możliwość założenia żaluzji sposobem inwazyjnym, jak i bezinwazyjnym.

W jaki sposób zamówić żaluzje drewniane?

Żeby trafić idealnie z najlepszą osłoną przeciwsłoneczną do naszego wnętrza, warto porozmawiać przed ostatecznym wyborem ze sprawdzonym specjalistą. Doradcy Modnie w Oknie w Krakowie, to firmy, które działają na rynku od lat i pomogą zarówno z wyceną, pomiarem oraz montażem.

Żaluzje drewniane Kraków – wycena: https://www.modniewoknie.pl/kup/zaluzje-drewniane-krakow

Żaluzje od producenta z 40-letnim doświadczeniem – firmy Anwis – spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W jakich pomieszczeniach warto postawić na żaluzje drewniane?

Jeśli zastanawiasz się, w jakich wnętrzach sprawdzą się żaluzje drewniane, to zainspiruj się naszymi profilami w mediach społecznościowych. Żaluzje drewniane w kuchni, salonie, łazience, a może pokoju dziecka? Wszędzie tam sprawdzą się świetnie.

Dodaj komentarz