Zabytkowe pojazdy powracają na krakowskie ulice w sezonie letnim

W Krakowie, po raz pierwszy w bieżącym roku, zabytkowe autobusy oraz kolejny raz historyczne tramwaje pojawiły się na ulicach miasta. Te niezwykłe pojazdy w ramach Krakowskich Linii Muzealnych będą dostępne do przejazdów każdej niedzieli aż do połowy września.

Podczas pierwszego dnia funkcjonowania linii muzealnych, wielką atrakcją okazały się holownik, pojazdy obsługi technicznej oraz dźwig tramwajowy. W następne niedziele pasażerowie będą mieli okazję podróżować zabytkowymi tramwajami na trasie pomiędzy Cichym Kącikiem a ulicą Dajwór. Ci, którzy będą szczęśliwi, mogą również natrafić na historyczny pojazd poruszający się wzdłuż trasy linii numer 15.

Jednocześnie, raz w miesiącu planowane jest przywrócenie dawnego kursu tramwaju linii 23, który będzie przemieszczał się od Nowego Bieżanowa do Borku Fałęckiego. Dodatkowo, specjalne linie autobusowe, takie jak ta z Kurdwanowa do Dworca Głównego, również zostaną uruchomione raz na miesiąc. W ten sposób mieszkańcy oraz turyści będą mieli wyjątkową okazję do podróżowania nie tylko zabytkowymi tramwajami, ale również autobusami, którą to możliwość oferują Krakowskie Linie Muzealne w sezonie letnim.

Dodaj komentarz