Wystawa dzieł Tamary Łempickiej cieszy się niezwykłym zainteresowaniem!

Od kilku dni w Muzeum Narodowym w Krakowie można podziwiać dzieła Tamary Łempickiej — słynnej polskiej malarki okresu art déco. Wystawa cieszy się ogromną popularnością, aż zdecydowano się na wydłużenie godzin otwarcia, by każdy zdążył zobaczyć wyjątkowe dzieła artystki. Ekspozycja będzie dostępna do niedzieli 12 marca.

Dzieła Tamary Łempickiej uwielbiane przez dziesięciolecia!

Tamara Łempicka urodzona w 1898 roku w Warszawie zasłynęła na całym świecie jako malarka. Prywatnie wiodła bardzo ciekawe życie, a do tego była ciekawą osobistością. Jej obrazy, śmiałe i wyprzedzające czasy, cieszą się popularnością na całym świecie, a niektóre egzemplarze znajdują się w prywatnych kolekcjach gwiazd. Dzieła artystki są warte miliony dolarów.

Prace malarki pojawiły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zadbano również o odpowiednie przedstawienie autorki. Każdego dnia wystawy pod Gmachem Głównym ustawiały się długie kolejki zainteresowanych oglądaniem obrazów Łempickiej. Zainteresowani mają czas do jutra. Warto wspomnieć, że wystawę uświetniły wnuczka i prawnuczka Łempickiej: Victoria i Marisa.

Dodaj komentarz