Wynajem samochodu w Krakowie – czy się opłaca?

Kraków jest kojarzony jako miasto o dużym natężeniu ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. Nie da się ukryć, że jest w tym sporo prawdy, choć nie dotyczy to wszystkich ulic. Poruszając się samochodem po centrum można niekiedy narzekać na długotrwałe stanie w korku i wolne poruszanie się po mieście. Niemniej jednak, takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, w której ilość przesiadek i niekiedy nieprzyjemne warunki nie zachęcają do podróżowania.

Wielu turystów decyduje się nie przyjeżdżać do tego miasta swoim prywatnym samochodem. W zamian za to wolą oni skorzystać z usługi wynajmu bądź poruszać się taksówkami. Która z tych opcji jest bardziej opłacalna? O tym powiemy poniżej.

Taksówki i popularne aplikacje przewozowe w Krakowie

Ilość przewoźników w mieście Królów jest niezwykle duża. Z takich usług korzystają nie tylko podróżujący turyści, ale również stali mieszkańcy. Rozwiązanie to jest korzystne wówczas, gdy po powrocie z imprezy późną porą, nie chcemy tułać się po mieście w poszukiwaniu konkretnego przystanku. Kiedy jednak naszym zadaniem jest dokładne zwiedzenie całego miasta bądź też odwiedzenie wielu klientów rozlokowanych po różnych jego obszarach, taka opcja jest niezwykle nieopłacalna. Należy liczyć się wtedy z dużym wydatkiem, co niekoniecznie leży w kogokolwiek interesie.

Wynajem samochodu w Krakowie – jakie ma zalety?

Zacznijmy może od kosztu samego wynajmu. O ile planujemy wynająć prosty samochód z małego segmentu, możemy liczyć się z wydatkiem rzędu 100 zł za dobę. Wraz ze wzrostem komfortu i klasy pojazdu, cena jego wypożyczenia rośnie. Umówmy się, taka kwota nie jest zbyt dużym wydatkiem, jeżeli mowa o możliwości całodobowego korzystania.

Zaletą wypożyczania na doby jest fakt, iż czas nadmiernie nas nie goni, jak ma to miejsce chociażby w przypadku carsharingu. Tam pieniądze pobierane są na podstawie przejechanych minut, co niekoniecznie jest dobre przy długotrwałym staniu w korku. Okazuje się, że wynajem aut kraków jest niezwykle popularny przez wzgląd na możliwość wypożyczenia pojazdu bez wychodzenia z domu. Segment, model i data pojazdu wybierana jest przez internet, a pracownik wypożyczalni dostarcza samochód pod wskazany adres.

Co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu?

Nie da się ukryć, że aby wynająć pojazd, najważniejszą rzeczą jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Bez niego, auto nie zostanie nam wydane, a wszelkie próby oszustwa pod tym względem zostaną od razu dostrzeżone. Przy sobie należy posiadać także kartę płatniczą wraz ze środkami na kwotę wynajmu i kaucję zwrotną. Dodatkowo, przy odbiorze należy podać pracownikowi również numer rejestracji i przedstawić się dowodem tożsamości. Po tych krótkich formalnościach, pojazd zostanie nam wydany, a my będziemy mogli cieszyć się bezproblemową jazdą po mieście. Samochody są zazwyczaj zatankowane do pełna. Przy oddawaniu pojazdu warto również zadbać o ten szczegół, gdyż w przeciwnym razie zostanie nam naliczona dodatkowa kwota, potrzebna do zatankowania.

Dodaj komentarz