Lisy upodobały sobie Kraków?

Mieszkańcy Krakowa coraz częściej spotykają lisy w przestrzeni miejskiej. Piękne zwierzęta są lokalną atrakcją i coraz lepiej czują się w towarzystwie ludzi. Nie oznacza to jednak, że spacerujące po mieście lisy można traktować jak przyjazne psy czy koty. To dzikie zwierzęta, które odwiedzają ludzkie siedliska w poszukiwaniu jedzenia.

Lisy atrakcją Krakowa

Szacuje się, że w Krakowie przebywa około 700 lisów. Zwierzęta nie boją się ludzi i często można spotkać je spacerujące po różnych dzielnicach miasta. Lisy stały się atrakcją miasta i znakomitą okazją do robienia wyjątkowych zdjęć. Te piękne zwierzęta nie są bezpośrednim zagrożeniem dla ludzi, ale mogą przenosić groźne choroby, między innymi wściekliznę. Warto również pamiętać, że są to zwierzęta dzikie, dlatego nie wolno nawiązywać z nimi relacji.

Lisy pojawiają się nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach. Zbliżają się do ludzkich siedlisk ze względu na zapach emitowany przez odpady. W poszukiwaniu łatwego pożywienia przybywają na osiedla mieszkaniowe i prywatne posesje. Dbanie o porządek w pobliżu domu zapewni mieszkańcom spokój od nieproszonych gości w postaci lisów czy dzików.

Dodaj komentarz