Wymiana nawierzchni jezdni na ulicach Lubicz i Pawia w Krakowie – harmonogram remontu

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o planowanym serwisie torowiska, który rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 21 listopada. Prace będą realizowane na dwóch kluczowych dla krakowskiego ruchu ulicach: Lubicz oraz Pawia, co wiąże się z tymczasowym zamknięciem tych arterii. Zamknięcia będą miały miejsce nocami, od północy do czwartej nad ranem.

W trakcie prac, które objaśniał rzecznik Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Krzysztof Wojdowski, zostanie przeprowadzona naprawa nawierzchni jezdni, w której umiejscowione jest torowisko. To zapewni lepsze warunki podczas jazdy zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i pasażerów tramwajów.

Pierwsza faza remontu będzie miała miejsce od 13 do 16 listopada. Wtedy to ekipy remontowe skupią się na fragmencie ulicy Lubicz w pobliżu skrzyżowania z ulicą Westerplatte. Dotyczy to także zakrętu, który umożliwia tramwajom skręcanie z Westerplatte w Lubicz. W tych dniach, nocą, jedna z ważniejszych ulic śródmieścia Krakowa, Lubicz, będzie zamknięta dla ruchu od strony Basztowej i Westerplatte.

Drugi etap prac zaplanowany jest na dni od 16 do 21 listopada. W tym czasie zamknięty dla ruchu będzie fragment torowiska na ulicy Pawiej przy skrzyżowaniu z ulicą Lubicz. Podobnie jak w pierwszym etapie, prace będą realizowane nocą i niemożliwy będzie wjazd w ulicę Pawią.

Dodaj komentarz