Wyjazd motywacyjny szyty na miarę

Wyjazdy integracyjne czy motywacyjne są w kalendarzach wielu firm bardzo ważnym punktem całorocznych działań. Oczywiście niektórzy podchodzą do nich po prostu jak do imprezy dla pracowników, ale nie jest to najlepsza inwestycja w swój zespół. Incentive, jak z angielskiego nazywa się ten dział turystyki, to inwestycja, którą powinno się przemyśleć. Nie służy tylko zabawie, ale przede wszystkim budowaniu przy jej udziale swojego zespołu lub grona oddanych klientów. Dobrze przygotowany wyjazd motywacyjny opłaca się firmie, pracownikom i klientom. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów od ich organizacji.

Incentive – inwestycja, która przynosi zyski

Wyjazdy motywacyjne (https://planetescape.pl/incentive/) służą integrowaniu zespołu, podnoszeniu jego efektywności, budowaniu więzi z pracownikami lub klientami. Ich zadaniem jest poprawa wydajności i skuteczności pracy, oczywiście w dalszej perspektywie. Pracownicy, współpracownicy i klienci, którzy znają się zwykle jedynie z formalnych sytuacji, a w przypadku firm mających więcej oddziałów jedynie z maili, telefonów i wideo konferencji mają okazję spotkać się na nieformalnym gruncie, poznać się w niecodziennych sytuacjach i nawiązać bliższe relacje. Często też tego typu wyjazdy ujawniają predyspozycje różnych osób, o które w codziennych sytuacjach nie są podejrzewane.

Jednak żeby rzeczywiście czerpać z wyjazdów incentive te wszystkie korzyści, należy go starannie przygotować. Na pewno wyjazd skupiony jedynie na imprezach czy czasie wolnym nie przyniesie pożądanych rezultatów. Warto zdać się na specjalistów, którzy potrafią przygotować wyjazd dopasowany do potrzeb klienta, dobrać zajęcia pod kątem jak największej efektywności oraz nie zostawiają zespołu samemu sobie także po wyjeździe.

Egzotyczny wyjazd integracyjny

Coraz bardziej popularnym trendem w turystyce incentive są wyjazdy egzotyczne, które pozwalają odciąć się od codzienności i oferują uczestnikom możliwość doświadczania czegoś zupełnie nowego. Hotel na Seszelach, Zanzibarze, Kubie, Filipinach to tylko początek. Możliwości organizacji czasu i różnorodnych zajęć podczas takich wyjazdów jest ogromna. W programach dobranych pod konkretną grupę i jej specyfikę można znaleźć nurkowanie na rafach koralowych, safari, loty balonem nad szczególnie atrakcyjnymi terenami, warsztaty rękodzieła czy lokalnej kuchni, nocleg na pustyni, zwiedzanie miast na rowerach, przejazdy samochodami terenowymi, raftingi i wiele, wiele innych. Do tego zajęcia integracyjne, gry i rozwiązywanie zadań wymagających działania zespołowego oraz oczywiście całkiem spora domieszka doskonałej zabawy.

W takich okolicznościach wyjazd firmowy będzie nie tylko fajnym wspomnieniem, ale bazą do budowania zespołu lub odbiorców towarów i usług. Oddalenie od codziennego życia ma tu też swoje znaczenie. Z takiego wyjazdu nie da się wrócić w połowie, dojechać później, zajmować się cały czas tym, co dzieje się w „normalnym” życiu. To oczywiście pewna bańka, ale bardzo potrzebna, żeby stworzyć warunki do integracji. A pod okiem specjalistów jest to inwestycja, która się opłaca.

Dodaj komentarz