Nowoczesne, oszklone stoiska dla krakowskich kwiaciarek na Rynku Głównym

Od ostatniego piątku, kwiaciarki pracujące na krakowskim Rynku Głównym mają możliwość korzystania z nowo wybudowanego, oszklonego stoiska. Przesunięcie sprzedających do nowych stanowisk było konieczne ze względu na aktualizacje w przepisach uchwały krajobrazowej oraz z myślą o poprawie warunków pracy dla tych osób.

Innowacyjne stoiska są wykonane w większości z szkła, a dodatkowo ozdobione są drewnianymi elementami o geometrycznych kształtach. Projektanci mieli na celu stworzenie formy przypominającej otwarty kwiat z kielichem, którego zwieńczenie tworzy korona. Planuje się, że docelowo będzie siedem takich kiosków rozmieszczonych na Rynku Głównym. Przez pierwszą połowę marca, sprzedawcy będą korzystać z nowego stoiska na zmianę.

Podczas oficjalnej prezentacji nowego stoiska, które miała miejsce w miniony piątek, Katarzyna Olesiak – dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie miasta Krakowa, podkreśliła jak ważne jest, aby nowe stanowisko spełniało oczekiwania sprzedających kwiaty. Z tego powodu, zbudowany został prototyp stoiska, który ma zostać przetestowany przez kwiaciarki. Po jego sprawdzeniu, ruszy realizacja pozostałych stoisk.

Dodaj komentarz