Wyjątkowa kawiarnia w Krakowie: miejsce pracy dla osób z zespołem Downa

Dzięki staraniom przedsiębiorstwa Społeczna 21 już niedługo w Krakowie powstanie wyjątkowa kawiarnia. Społeczna Kaffka będzie kawiarnią zatrudniającą osoby z zespołem Downa. Lokal mieści się przy ulicy Na Kozłówce 25 i rozpocznie działalność w połowie stycznia.

Niezwykle potrzebna inicjatywa

Osoby z zespołem Downa zmagają się ze stygmatyzacją, w dodatku niewiele jest miejsc, w których mogą podjąć pracę. Na szczęście powoli się to zmienia. Już niedługo w Krakowie pojawi się pierwsza kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa. W przytulnym lokalu kawę serwować będą cztery osoby: Monika, Julia, Szymon i Jan. Młodzi bariści są po odpowiednich szkoleniach, a na zmianach towarzyszyć będą im trenerzy pracy.

Kawiarnia Społeczna Kaffka będzie czynna od 9:00 do 17:00 codziennie. Organizatorzy przedsięwzięcia są przekonani, że dzięki podobnym miejscom pracy jakość życia podopiecznych przedsiębiorstwa Społeczna 21 i wielu innych stowarzyszeń ulegnie poprawie. To także szansa na uzyskanie samodzielności. Jesteśmy przekonani, że nowa kawiarnia w Krakowie będzie przyjemnym miejscem ze smaczną kawą.

Dodaj komentarz