Wianki w Krakowie: Wzmocnienie komunikacji miejskiej na powitanie lata

Dzisiejszego dnia (24.06) w Krakowie odbędzie się wyjątkowy, plenerowy event – Wianki, który stanowi wielkie powitanie lata. W związku z tym wydarzeniem, mieszkańcy miasta mogą liczyć na zwiększenie oferty przewozowej w ramach komunikacji miejskiej. Organizatorzy postanowili dostosować specjalne rozkłady jazdy dla niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

Co do linii nr 62, 64 oraz 69, ich rozkład jazdy pozostanie niezmieniony, jednakże na trasie zostanie wprowadzony tabor o większej pojemności pasażerskiej. Przewidziano także zmiany dotyczące linii autobusowych:

Linia nr 601 oraz 611 – częstotliwość kursowania będzie zwiększona do co 30 minut (łącznie obie linie co 15 minut) aż do godziny 2:00. Podczas tego okresu, te linie nie będą uczestniczyć w tak zwanych „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.

Z kolei linia nr 604 zostanie przekształcona w dodatkową linię nocną, która będzie kursować na trasie od „Prądnik Biały” do skrzyżowania ulic Nowosądeckiej i Łużyckiej, korzystając z trasy linii nr 904. Następnie autobusy będą jeździć ulicami: Witosa, Halszki, Stojałowskiego, aż do osiedla „Kurdwanów”. Dalej trasa będzie prowadzić ulicami Stojałowskiego, Herberta, Myślenicką oraz Merkuriusza Polskiego. W kierunku powrotnym autobusy pokonają ulice Chałubińskiego oraz Szybisko. Końcowym przystankiem dla tej linii będzie „Swoszowice SKA” znajdujący się przy ulicy Kąpielowej.

Dodaj komentarz