Seszele – wakacje w raju

Plaża z jasnym piaskiem, pochylające się nad nią palmy, błękitne morze i wkomponowane w to malowniczo skały wyglądające jakby ktoś rzucił na brzeg potężne kamienie. Znasz ten obrazek? Zapewne tak. Aż trudno uwierzyć, ale wiele osób sądzi, że to grafika i takie miejsce nie istnieje. Zbyt mocno przypomina raj? Być może. Ale jest dobra wiadomość. To jak najbardziej realna lokalizacja. Panie i Panowie, oto Seszele, wakacyjny raj na Oceanie Indyjskim.

Dlaczego Seszele?

Seszele to państwo składające się ze 115 wysp i wysepek leżących na wodach Oceanu Indyjskiego. Porasta je bujna tropikalna roślinność, która tworzy wspaniałe lasy. Państwo żyje dzięki uprawom różnorodnych przypraw, a także w dużym stopniu utrzymuje się z turystyki. Nic dziwnego. Tutejsze plaże zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, a usytuowane nad Oceanem kurorty przywodzą na myśl prawdziwe rajskie wakacje.

Wypoczynek na Seszelach to przede wszystkim niczym nieograniczony relaks. Podczas jednego pobytu można zdecydować się albo na stacjonowanie na jednej wyspie albo na podzielenie czasu między różne lokalizacje. Dzięki temu można lepiej poznać to wyspiarskie państwo, a komunikację ułatwiają promy i katamarany kursujące między wyspami.

Co przyciąga turystów na Seszele (https://nomade.pl/Seszele)? Przede wszystkim możliwość spokojnego odpoczynku. Tu nawet w szczycie sezonu turystycznego nie odczuwa się przepełnienia plaż. Resorty stojące zwykle w tropikalnych zagajnikach dają mnóstwo prywatności i spokoju, który jest niezbędny do beztroskiego wypoczynku.

Plażowanie i nie tylko

Dla wielu osób już sam ten opis brzmi jak prawdziwa idylla. Jednak Seszele mają też więcej do zaoferowania. Wakacje (https://nomade.pl/artykuly) w rajskim otoczeniu można urozmaicić. Przede wszystkim wody oblewające seszelskie wyspy są doskonałym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów i aktywności wodnych. To raj dla miłośników surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Ocean kryje też podwodne skarby w postaci raf koralowych, które można zwiedzać podczas wycieczek nurkowych oraz snorkowania. Miejscowe biura i agencje oferują możliwości wycieczek łodziami połączone z plażowaniem, nurkowaniem lub piknikami na niezamieszkanych wysepkach.

Co zobaczyć na Seszelach

Bogactwem Seszeli jest ich bujna, tropikalna przyroda. Można ją podziwiać m.in. na wyspach Mahe oraz Praslin. Na tej drugiej znajduje się park narodowy obejmujący duże obszary lasów. Rośnie tu także bardzo rzadki gatunek palmy- lodoicji seszelskiej, która posiada największe nasiona na świecie. W lasach Seszeli żyją liczne gatunki papug i innych egzotycznych ptaków. Z kolei na plażach spotkać można ogromne żółwie, które składają w ciepłym piasku jaja.

Niezwykłą możliwością poznawania przyrody Seszeli są wyprawy nurkowe i snorkowanie, kiedy przyglądać się można ławicom barwnych ryb oraz licznym skorupiakom żyjącym w krystalicznych wodach Oceanu.

Podczas pobytu na wyspach można też wziąć udział w wycieczkach na plantacje przypraw. Uprawia się na nich m.in. wanilię, cynamon, ale także herbatę. Zbierane i suszone na miejscu przyprawy mają niepowtarzalny aromat, a ich woreczek może być doskonałą pamiątką z podróży, której zapach będzie przypominał o egzotycznej wyprawie.

Seszele są także idealnym miejscem dla miłośników niecodziennej kuchni. Mieszają się tu wpływy kuchni francuskiej, hinduskiej, afrykańskiej i kreolskiej, tworząc niezwykłe mieszanki smakowe. Pikantne przyprawy, słodkie owoce, jakich próżno szukać w europejskich sklepach, a także ryby i osoce morza to połączenia, które na zawsze będą się kojarzyły z tym małym wyspiarskim rajem.

Dodaj komentarz