Wianki 2023: Plenerowe koncerty, piknik rodzinny i konkurs wianków w Krakowie

Sobotni dzień (24 czerwca) upłynie pod znakiem krakowskich Wianków, które przyciągną mieszkańców do wspólnego świętowania nadejścia lata. W programie zaplanowano różnorodne atrakcje, takie jak koncerty na świeżym powietrzu, muzyka uliczna, zawody o tytuł najpiękniejszego wianka czy rodzinny piknik. Centralnym punktem wydarzeń będzie Powiśle, jednak impreza przewiduje również koncerty w innych częściach miasta. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami, aby nie przegapić żadnej z atrakcji.

Podczas tegorocznej edycji Wianków na głównej scenie na Powiślu wystąpią tacy artyści jak Miuosh, Kasia Lins, Piotr Zioła i Julia Pietrucha. Dzięki współpracy z festiwalem EtnoKraków/Rozstaje uczestnicy będą mieli także okazję uczestniczyć w koncercie o świcie w parku Jordana. W hołdzie Roku Szymborskiej oraz Roku Kopernika, zieleń Plant będzie tłem dla plecenia wianków, które tego dnia będą dekorować Kraków. Organizatorzy serdecznie zachęcają do dołączenia do wspólnych obchodów.

Wianki 2023 zainaugurują piknik na Wesołej, który rozpocznie się już o godzinie 11:00 (wstęp bezpłatny). Na uczestników będą czekały różnorodne atrakcje, między innymi astronomiczne eksperymenty i warsztaty, zabawy związane z ciekawostkami naukowymi, możliwość podziwiania meteorytów oraz obserwacji ciał niebieskich. Ponadto, na terenie imprezy znajdować się będzie mobilne planetarium oraz ponad 5-metrowy model Słońca. Dla najmłodszych przewidziano poszukiwanie kwiatu paproci, sensorystyczne warsztaty oraz specjalną strefę zabawy.

Dodaj komentarz