W Krakowie zobaczymy pokazy lotnicze!

Ważna wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mają planów na końcówkę sierpnia – w Krakowie zobaczymy pokazy lotnicze. Można przypuszczać, że pokazy lotnicze to coś, co wzbudzi niemałe zainteresowanie.

Święto Lotnictwa Polskiego

Jak się można domyślić, chodzi o 28 sierpnia, czyli Święto Lotnictwa Polskiego. Święto to jest upamiętnieniem zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932. Jak łatwo można policzyć, w tym roku minie 90 lat od tego wydarzenia.

Wypada też podkreślić, że pokazy lotnicze to nie wszystko, na co zainteresowani mogą liczyć. Dość powiedzieć, że możemy mówić o wystawach okolicznościowych, pokazach filmowych czy koncertach. Zrobiono wiele, aby jak najwięcej osób mogło znaleźć coś zgodnego ze swoimi upodobaniami. Warte odnotowania jest też to, że świętowanie rozpocznie się już 27 sierpnia – tego dnia czeka nas choćby koncert Filharmonii Krakowskiej. Z drugiej strony główne obchody będą miały miejsce dzień później.

Za organizację odpowiada oczywiście Muzeum Lotnictwa Polskiego. Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z programem.

Informacje z Krakowa znajdziesz też pod tym linkiem.

Dodaj komentarz