Niezapomniany weekend w Krakowie? Tylko z idealnym hotelem

Stolica Małopolski jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko z okolic, ale całej Polski i świata. Hotel Kraków powinien charakteryzować się wysoką jakością, tak, by powrót po zwiedzaniu, czy wycieczce był czasem przyjemności, a nie trosk.

Hotel w centrum miasta, czy pod Krakowem

Są zwolennicy różnego sposobu spędzania urlopu i nie ma w tym nic złego. Jeśli szukasz wrażeń, bliskiej odległości do zabytków, to wybierz hotel Kraków, znajdujący się niedaleko Sukiennic. Warto jednak rozważyć znalezienie miejsca noclegowego pod miastem, z tego względu, że po intensywnym dniu będziemy mogli oddać się spokojnemu relaksowi, nie zakłócanemu przez miejski gwar. Nie będzie także problemu z dojazdem i parkingiem w centrum. Wiele hoteli proponuje parking, jeśli nie mają pełnego obłożenia, także dla osób, które w nim nie nocują. Kraków jest więc idealną propozycją wyjazdową.

Nie da się ukryć, że Kraków oraz okoliczne miasteczka i atrakcje przyciągają turystów z całego kraju. To miejsce idealne dla miłośników górskich wędrówek, ale też spokojnego wypoczynku na łonie przyrody. Dzięki rozbudowanej sieci hoteli Kraków nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, które w pełni spełni nasze aktualne potrzeby. Dużym ułatwieniem jest także możliwość dojazdu pociągiem lub autobusem i poruszanie się komunikacją miejską, która działa bardzo sprawnie.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Obowiązkowo należałoby odwiedzić:

  • kultowe Sukiennice, w których dziś znajdują się liczne stragany i toczy się handel,
  • Wawel, już samo obejście dziedzińca, robi ogromne wrażenie. Warto zajrzeć do ogrodów, znajdujących się nieco z tyłu kompleksu. Nie można zapomnieć o wejściu na szczyt Baszty Sandomierskiej, z której zobaczymy piękną panoramę miasta. Dla miłośników smoka wawelskiego stoi przejść przez Smoczą Jamę, której wyjście jest tuż za pomnikiem, znajdującym się wzdłuż bulwaru.
  • Niedaleko znajduje się pomnik Psa Dżoka, który czekał na swojego właściciela, który niestety umarł.
  • Wioski Świata, miejsce, gdzie czas przenieść się na różne kontynenty. To świetna okazja do spotkania z inną kulturą dla dzieci, ale i dorosłych.
  • Ogród Doświadczeń, miejsce, gdzie interaktywne eksperymenty są normą. Można także dodatkowo dokupić seans w planetarium.
  • kompleks Muzeum Historii Krakowa, jak Fabryka Oskara Schindlera, czy Apteka ,,Pod Orłem”.

Hotel pod miastem w Krakowie

Większość atrakcji jest położona w centrum, do niektórych można się przespacerować, a jeszcze lepiej podjechać samochodem. Hotel Kraków może więc być umiejscowiony w spokojnej okolicy, by po całym dniu wrażeń móc zregenerować siły. Obecnie oferta hotelowa skierowana dla turystów jest bardzo szeroko rozbudowana. W pokojach hotelowych znajduje się telewizor, bezpłatne Wi-Fi, ręczniki, kosmetyki, wygodne szerokie łóżka. Nie sposób nie wspomnieć o atrakcjach, z których można skorzystać na miejscu noclegu. Bardzo często możliwe jest oddanie się sportowi, np. grze w tenisa, czy wybraniu się na piesze i rowerowe wycieczki w malowniczym otoczeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nie da się ukryć, że stolica województwa małopolskiego to nie tylko wspomniane wyżej atrakcje, ale także rozbudowana sieć jaskiń i tras widokowych. Warto skorzystać z możliwości udania się do stadniny koni, czy na siłownię, jeśli lubisz aktywny wypoczynek. Nie sposób nie odwiedzić atrakcji w Ojcowskim Parku Narodowym, czy Kopalni Soli w Wieliczce. Hotel Kraków powinien być odpowiednio położony i dostosowany do Twoich potrzeb. Sam najlepiej wiesz, czego Ci w danym momencie potrzeba.

Dodaj komentarz