W Krakowie po raz trzeci zorganizowano Marsz Równości

O godzinie 15:00 w Krakowie rozpoczął się Marsz Równości. Wydarzenie zorganizowano w mieście po raz trzeci. Przy Muzeum Narodowym zebrało się około 12 tys. osób, by okazać swoją solidarność z osobami LGBT+.

Kolejna edycja Marszu Równości

Marsz Równości jest organizowany przez Stowarzyszenie Queerowy Maj od 2015 roku. Wydarzenie ma wesoły charakter, jednak jest również próbą zwrócenia uwagi na trudną sytuację osób LGBT+ w Polsce. Na tle Unii Europejskiej nasz kraj wypada słabo i znajduje się na czele najbardziej homofobicznych krajów. Z tego względu społeczność wspiera się nawzajem i za pomocą Marszu Równości daje wyraz swojemu zjednoczeniu. Uczestnicy Marszu Równości mogli liczyć na wsparcie prezydenta miasta — Jacka Majchrowskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się po godzinie 15:00 przy Muzeum Narodowym, a zakończyło około godziny 18:00. Zebrani przemierzyli główne ulice miasta i wrócili pod budynek Muzeum Narodowego. Marsz po raz kolejny okazał się dużym sukcesem i z pewnością przyniósł otuchę osobom, które są w Polsce dyskryminowane ze względu na tożsamość płciową lub orientację seksualną.

 

Dodaj komentarz