Motorniczy wypowiedział jedno zdanie. Pasażerowie krakowskiego tramwaju zachwyceni

Dużo się ostatnio słyszy o negatywnych wydarzeniach związanych z krakowską komunikacją miejską. Tym razem miało być podobnie. Kierowca samochodu osobowego zajechał drogę tramwajowi. Motorniczy gwałtownie zahamował, by uniknąć wypadku. Na najbliższym przystanku motorniczy wyszedł do pasażerów i wypowiedział jedno zdanie, którym wywołał zachwyt.

Empatia mężczyzny wywołała poruszenie

Motorniczy zatrzymał tramwaj na przystanku i wyszedł z kabiny, by zapytać pasażerów, czy nic im się nie stało i czy nie potrzebują pomocy w związku z niedawnym hamowaniem. Zachowanie motorniczego zachwyciło pasażerkę, która w mediach społecznościowych opublikowała specjalny post. Prosty gest mężczyzny wywołał poruszenie, zaskoczenie i wzruszenie, co pokazuje nam, jak mało empatii doświadczamy na co dzień. Mężczyzna dał świetny przykład innym i pokazał, że niewiele trzeba, by uspokoić negatywne emocje i uratować zły dzień.

MPK w Krakowie pochwaliło się postem pasażerki, a policja apeluje do kierowców, by zachowali rozwagę na drodze. Wymuszenia pierwszeństwa to częste zjawisko, które jest również bardzo niebezpieczne. Dbajmy wzajemnie o swoje bezpieczeństwo, a codzienne życie będzie łatwiejsze dla wszystkich.

Dodaj komentarz