Uruchomienie dwóch nowych tras MPK w Krakowie od 4 marca

W Krakowie, od pierwszego poniedziałku marca, zostaną wprowadzone do ruchu dwie nowe trasy miejskiego przewoźnika MPK. Pierwsza z nich dotyczy autobusu numer 198, który będzie realizował połączenie na trasie Mistrzejowice – Zakole. Druga trasa to linia 476, której kurs będzie zaczynał się na przystanku „Kostrze OSP” i kończył na P+R przy Czerwonych Makach.

Mieszkańcy tych rejonów od dłuższego czasu apelowali o zapewnienie komunikacji miejskiej. Oba połączenia będą obsługiwane przez mini autobusy, które włączone zostały do floty krakowskiego przewoźnika w lutym 2024 roku. Te niewielkie pojazdy mają długość 7,4 metra i są w stanie pomieścić do 30 pasażerów jednocześnie, w tym 13 osób na miejscach siedzących.

Miniautobusy linii 198 będą się poruszać na trasie z Mistrzejowic do Zakola od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 22 co około pół godziny. W weekendy – soboty i niedziele, te same autobusy będą jeździć w godzinach 7-17, z częstotliwością co godzinę. Takie informacje przekazuje krakowskie MPK.

Autobus numer 198 będzie się przemieszczał na trasie Mistrzejowice – Zakole, pokonując ulice: Jancarza, Srebrnych Orłów, Piasta Kołodzieja, Kruszwicką, Kupały, Okulickiego, Mistrzejowicką, Morcinka oraz Kantorowicką. Po drodze znajdują się następujące przystanki: „Mistrzejowice”, „Miśnieńska” „Os. Złotego Wieku”, „Rondo Piastowskie”, „Kleeberga”, „Os. Mistrzejowice Nowe”, „Fatimska”, „Zesławice”, „Zesławice Ogródki Działkowe”, „Kantorowice”, „Zakole”.

Drugim połączeniem jest linia 476, która będzie aktywna w dni robocze i zaoferuje cztery kursy dziennie. Na tej trasie autobus będzie zatrzymywał się na przystankach: „Kostrze OSP”, „Kostrze Szkoła”, „Fort Winnica”, „Winnicka”, „Skotniki Szkoła”, „Mochaniec” oraz końcowym „Czerwone Maki P+R”. Ta linia zastąpi dotychczasowe przejazdy techniczne realizowane przez linię numer 176.

Dodaj komentarz