Uniknięcie kolejek na Targi Książki – Organizatorzy wprowadzają zmiany

Organizatorzy Targów Książki w Krakowie planują uniknąć powtórzenia ubiegłorocznej sytuacji, kiedy to odwiedzający stali w wielogodzinnych kolejkach. Wprowadzane są zmiany mające na celu poprawę organizacji wydarzenia. Zwiększenie obszaru przeznaczonego dla wystawców i wprowadzenie limitu liczby odwiedzających to tylko niektóre z nowości, które mają zapewnić płynniejsze funkcjonowanie targów.

Zapowiedziana na 26-29 października 26. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie to wydarzenie, którego entuzjaści literatury oczekują z niecierpliwością. O udziale w targach poinformowało już ponad 350 wystawców, gotowych prezentować szeroki wachlarz literackich gatunków. Od literatury pięknej, poprzez naukową, religijną, faktualną i popularnonaukową, aż po kryminały, thrillery, literaturę młodzieżową i dziecięcą, fantastykę, komiksy oraz gry planszowe – każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas 26. edycji targów odbędą się także liczne festiwale i spotkania, takie jak: Festiwal Literatury Kobiecej, Young Adult, Spotkania z Fantastyką, Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej, Spotkania z Non-fiction, czy Festiwal Mroczne Historie.

Tradycyjnie największą atrakcją targów są spotkania z autorami. Organizatorzy wkrótce mają ujawnić listę pisarzy biorących udział w wydarzeniu. Ponadto, podobnie jak w poprzednich latach, spotkania z autorami będą transmitowane na żywo przez telewizję targową i dostępne online dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału osobiście.

Dodaj komentarz