Turniej Par Patrolowych – mistrzostwa policjantów prewencji w Polsce

Za nami oglądane z zapartym tchem, ogólnopolskie „Mistrzostwa Policjantów Prewencji” zwane „Turniejem Par Patrolowych”. Były to zawody pełne rywalizacji aż do ostatniej konkurencji. Zwycięzcami stały się osoby, które miały zaszczyt otrzymać Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Młodszy asp. Piotr Solarz oraz starszy posterunkowy Jakub Marek z krakowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, wywalczyli drugie miejsce. Dodatkowo, krakowscy funkcjonariusze uplasowali się na drugiej pozycji również w rywalizacji drużynowej.

W tym roku finał odbył się po długim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Niedawno zakończona edycja była ciągłością zmian wprowadzanych przez kilka ostatnich edycji. Wprowadzenie nowego etapu w rywalizacji prewencyjnych służb, polegającego na skoncentrowaniu się na konkurencjach podkreślających najważniejsze atrybuty policjanta prewencji, okazało się trafnym ruchem.

Głównymi laureatami obecnej edycji stali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wszystkie konkurencje padły łupem białostockich policjantów, którzy zasłużenie zdobyli pierwsze miejsca.

Dodaj komentarz