Trzecia edycja programu "Mieszkanie za remont" startuje 1 marca – informuje Urząd Miasta Krakowa

Począwszy od pierwszego dnia marca, a kończąc na jego ostatnim dniu, mieszkańcy Krakowa będą mieć możliwość ubiegania się o udział w trzeciej edycji programu „Mieszkanie za remont”. To innowacyjna inicjatywa zapoczątkowana przez krakowski ratusz, której główny cel to umożliwienie najmu gminnych lokali na warunkach umowy na czas nieograniczony. Jednakże jest pewien warunek – potencjalny najemca musi zobowiązać się do przeprowadzenia remontu wybranego lokalu.

Szerokość czynszu za metr kwadratowy wyremontowanej nieruchomości jest określana na podstawie wartości użytkowej danej nieruchomości i oscyluje w granicach od 5,96 zł/mkw. do maksymalnie 15,22 zł/mkw.

Program jest skierowany zarówno do osób mieszkających na terenie Krakowa jak również tych, którzy zamieszkują pobliskie powiaty (krakowski, wielicki, proszowicki) i nie posiadają na tych terenach żadnej nieruchomości ani nie są współwłaścicielami żadnej z nich.

O kwalifikacji decyduje również średni dochód netto na osobę, uzyskany w ciągu ostatnich trzech miesięcy przed złożeniem wniosku. W przypadku gospodarstwa jednoosobowego powinien on wynosić od 150 do 350% wartości najniższej emerytury; dla gospodarstwa dwuosobowego limit ten wynosi od 125 do 300% wartości najniższej emerytury, zaś dla gospodarstwa wieloosobowego – od 100 do 250% wartości najniższej emerytury. Do dochodu zalicza się zarobki wszystkich członków wspólnego gospodarstwa domowego.

Po zakończonym procesie weryfikacji wniosków, urzędnicy stworzą specjalną listę remontową, na której znajdą się osoby uprawnione do udziału w programie. Te osoby otrzymają rok na przeprowadzenie remontu wybranego lokalu.

Dodaj komentarz