Tauron Arena Kraków – miejsce wielokulturowych wydarzeń

Kilkanaście miesięcy temu, w 2020 roku, Tauron Arena Kraków gościła na swoim terenie prawie 420 różnorodnych wydarzeń. Uczestnictwo w nich zadeklarowało ponad 730 tysięcy osób. Ten rok był jednak wyjątkowy nie tylko ze względu na liczbę odwiedzających. Zarząd obiektu podkreśla bowiem, że w 2021 roku Tauron Arena Kraków obchodzi swoje 10-lecie. Od momentu jej otwarcia, liczba zorganizowanych tam wydarzeń przekroczyła 2,4 tysiąca, a frekwencja wyniosła aż 6 milionów ludzi.

Andrzej Kulig, pełniący funkcję wiceprezydenta Krakowa, oceniał niedawno Tauron Arenę Kraków jako jeden z kluczowych elementów kreujących wizerunek tego miasta. Wyraził przekonanie, że to dzięki takim obiektom jak ten, Kraków jest postrzegany jako nowoczesna metropolia o dużym potencjale atrakcyjności turystycznej.

Wiceprezydent miasta podkreślił także znaczący wpływ Tauron Areny Kraków na lokalną gospodarkę oraz działalność krakowskich przedsiębiorstw i firm. Według niego, obiekt generował w ubiegłym roku dochód dla gospodarki miejskiej na poziomie 119 milionów złotych. Sumując wpływ od momentu otwarcia hali w 2014 roku, ta liczba wzrasta do imponujących 698 milionów złotych.

Prezes zarządu Areny Kraków, Małgorzata Marcińska, skierowała uwagę publiczności na fakt, iż Tauron Arena Kraków jest największym obiektem widowiskowo-sportowym w Polsce. Zauważyła, że jego wielofunkcyjność przyciąga różnorodne wydarzenia – zarówno kulturalne, sportowe, biznesowe jak i targowe.

Dodaj komentarz