Trudne warunki na drogach Małopolski – opady śniegu utrudniają ruch komunikacyjny

Warunki pogodowe w Małopolsce, gdzie spadł śnieg, stanowią poważne wyzwanie dla kierowców. Na wielu odcinkach dróg obserwuje się zaleganie błota pośniegowego. Szczególnie duże kłopoty z przemieszczaniem się pojawiają się w Krakowie, gdzie śnieżne pokrycie torowisk i rozjazdów skomplikowało funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Na chwilę godziny 9:00, wszystkie trasy krajowe i wojewódzkie w regionie małopolskim pozostawały otwarte dla ruchu, choć trudności mogły pojawić się ze względu na surowe warunki atmosferyczne. Mimo że były one przejezdne, to jednak na niektórych odcinkach nadal można było spotkać zalegające błoto pośniegowe.

Miejscami nadal pada śnieg, ale prognozy meteorologiczne przewidują na dzisiejszy dzień mniejsze opady. Tym samym, sytuacja na drogach nie powinna osiągnąć takiego stopnia skomplikowania jak miało to miejsce w sobotę – ocenił pracownik dyżurny oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie.

W Krakowie, pokrycie śnieżne dotknęło torowiska oraz rozjazdy, co znacząco wpłynęło na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W efekcie, tramwaje nie docierają do przystanku Cichy Kącik, a linie 1 i 20 są kierowane na Bronowice. Na początku dnia utrudnienia obejmowały także pętlę na Kurdwanowie oraz al. Powstania Warszawskiego. Na szczęście, służby techniczne już zdołały przywrócić normalny ruch na tych trasach.

Dodaj komentarz