Tragiczne zdarzenie na krakowskim odcinku autostrady A4 powoduje wielokilometrowe korki

Na autostradzie A4 w obszarze Krakowa, dokładniej na wysokości miejscowości Kryspinów, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wyniku kolizji czterech pojazdów, ucierpiało trzy osoby. Aktualnie droga jest niedostępna, co generuje długie korki. Zgodnie z przewidywaniami, utrudnienia w ruchu mogą utrzymać się aż do godziny 17.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce przy stopniu wodnym Kościuszko na A4, pomiędzy dwoma węzłami: Kraków Tyniec oraz Kraków Bielany. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło tuż po godzinie 14. Pięć samochodów brało udział w zderzeniu, z których jedno przewróciło się na bok.

W sumie sześć osób znajdowało się w zaangażowanych autach. Trzech poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala. Jedno z nich aktualnie walczy o życie, dzięki szybko podjętej akcji reanimacyjnej. Na miejsce przybył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. W stronę Rzeszowa tworzy się zator na odcinku 9 km, natomiast w stronę Katowic – aż na odcinku 12 km. Jak się przewiduje, utrudnienia mogą być odczuwalne do godz. 17.

Dodaj komentarz