Szpital Kliniczny na Klinach najbardziej innowacyjny w Małopolsce

Dzięki Funduszom Unijnym Szpitale zyskują liczne dotacje. W związku z tym mogą pozwolić sobie na zakup innowacyjnych technologii. Dzięki temu mogą wyróżniać się konkurencyjnością na tle innych województw.

Krakowski Szpital na Klinach z innowacyjnym programem leczenia nowotworów

Bez wątpienia otrzymane dotacje przyczyniły się do rozwoju programu leczenia nowotworów ginekologicznych w Krakowie. Szpital na Klinach leczy pacjentki nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Przede wszystkim prowadzi terapie raka szyjki macicy i endometrium. W swojej pracy wykorzystuje robotykę – robota da Vinci, a także nowoczesną technologię CarnalLife Holo. Uzyskane wsparcie w kwocie 7,33 ml zł pozwala na leczenie zakwalifikowanych pacjentek na Narodowy Fundusz Zdrowia. Niewątpliwie nowoczesna technologia przyczynia się do poprawy sposobu leczenia nowotworów kobiecych narządów rozrodczych.

Krakowski Szpital przyciągnął specjalistów z całego kraju i z zagranicy

W zespole ludzi szpitala znajdują się lekarze i pracownicy różnych specjalności, między innymi ginekolodzy onkolodzy, radioterapeuci, onkolodzy kliniczni, anestezjolodzy, bioinżynierownie i fizjoterapeuci. Prawie 1/3 pacjentów kliniki stanowią osoby z po za Małopolski. Można znaleźć tu także pacjentów z zagranicy.

Małopolska zyskała konkurencyjną ofertę medyczną

W związku z zainwestowaniem pieniędzy w nowoczesne technologie Krakowski szpital zyskał ogromną konkurencyjność na rynku Polskim. Zapewnia świetną i dostępną dla wieku chorych opiekę medyczną. Połączenie innowacyjności, usług medycznych na wysokim poziomie oraz aktywności badawczej wyróżnia krakowski szpital na tle innych w Polsce.

Jak Robot da Vinci i technologia CarnalLife Holo jest wykorzystywana w codziennej pracy lekarzy?

Przede wszystkim robot wykorzystywany jest w zabiegach operacyjnych. Dzięki niemu skraca się czas hospitalizacji i rekonwalescencji pacjentów pooperacyjnych. Podnosi się komfort i bezpieczeństwo zabiegów. Z jego pomocą chirurg może przeprowadzić operację bardzo precyzyjnie. Bezsprzecznie przyczynia się to do zmniejszenia komplikacji pooperacyjnych, powikłań i obniżenia ryzyka infekcji.

Z kolei technologia CarnaLife Holo pozwala na nowoczesne przetwarzanie danych medycznych. Dzięki niemu dane otrzymane z rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej zwizualizowane są trójwymiarowo. Jest to bardzo przydatne np. u bardzo otyłych pacjentek.

Dodaj komentarz